معرفی المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو

المپیاد زبان انگلیسی هیپو از سال ۲۰۱۲ تا کنون توسط انجمن جهانی هیپو

(Global Hippo Association)

بصورت بین المللی برگزار می گردد.سالانه داوطلبین از ده ها کشور غیر انگلیسی زبان با یکدیگر به رقابت می پردازند. این المپیاد سالانه مهارتهای زبان انگلیسی ده ها هزار داوطلب از سراسر جهان را به رقابت می گذارد. دفتر مرکزی المپیاد جهانی هیپو در کشور ایتالیا قرار دارد و ایران در سال 2020برای نخستین ‌بار در این المپیاد شرکت نمود.

اطلاعات و شرایط شرکت در این رقابت مهیج علاوه بر سایت www.hippoiran.irدر سایت جهانی المپیاد به نشانیwww.hippo-competition.org نیز قابل جستجو است. در این المپیاد دانش آموزان 6 تا ۱۹ سال در شش سطح و در چهار مهارت خوانداری، نوشتاری، گفتاری و شنیداری با یکدیگر به رقابت می پردازند.

بیشتر بدانید

درحال حاضر امکان ثبت نام وجود ندارد.

اهداف المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو

این المپیاد رویدادی بین المللی است در جهت ارتقا سطح زبان انگلیسی داوطلبان، و به چالش کشیدن آنها می باشد. در حقیقت ، المپیاد هیپو داوطلبان را تشویق می کند تا حس مشترک هویت و یکپارچگی را توسعه و گسترش دهد و جوانان و نوجوانان را به عنوان یک جامعه از سراسر جهان به یکدیگر نزدیک کند.

در واقع هدف اصلی این المپیاد ایجاد بستری برای روابط دوستانه میان جوانان سراسر جهان و همچنین درک و تجربه رقابت بین المللی برای آنهایست که به زبان انگلیسی علاقمند می باشند.

نمایندگی انحصاری المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو را در ایران

موسسه زبان انگلیسی حافظ (زبانسرای قایدی) واقع در استان بوشهر با سی سال سابقه در آموزش زبان انگلیسی، نمایندگی انحصاری المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو را در ایران اخذ نموده است.

آزمون های المپیاد در سه مرحله برگزار می گردد ؛ مرحله اول و دوم در ایران و مرحله سوم در ایتالیا برگزار می گردد.

کمپ تابستانه هیپو

یک کمپ ده روزه در قلب ایتالیاست که برای تجربه زبان انگلیسی و آمادگی در مراحل بعدی المپیاد 2023 برگزار می شود. برای این کمپ تابستانه در سال 2023 دو شهر انتخاب شده اند:یک مرکز در ایتالیای مرکزی برای سنین 12 تا 15 سال و دومین مرکز در شهر راماگناری برای سنین 15 تا 19 سال در ابتدای ورود به کمپ تابستانه یک امتحان سطح از شرکت کنندگان گرفته خواهد شد و دانش آموزان براساس نتایج این آین آزمون دسته بندی می شوند که مسیر مطالعه در 10 روز مشخص می شود.

سطح بندی شرکت کنندگان بر اساس سن جهت شرکت در المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو 2023

سطح little hippo

متولدین 12دی 1391 به بعد

سطح hippo 1

متولدین 11دی 1389 تا 11دی 1391

سطح hippo2

متولدین 11 دی 1388تا 10 دی 1389

سطح hippo3

متولدین از 11دی 1386 تا 10دی 1388

سطح hippo4

متولدین 11 دی 1384 تا 10دی 1386

سطح hippo5

متولدین 11دی 1382تا 10دی 1384

گالری تصاویر

آلبوم فیلم و عکس های موسسه

سوالات متداول

سوالات متداول زبان آموزان

 • المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو چیست؟

  این المپیاد رویدادی بین المللی است که در آن ده ها کشور از سراسر دنیا با حضور ده ها هزار متقاضی زبان انگلیسی خود را محک می زنند و به رقابت می پردازند.

 • دفتر مرکزی این المپیاد کجاست؟

  دفتر مرکزی المپیاد در کشور ایتالیا است و سه شعبه اصلی در کشورهای ایتالیا، کرواسی و صربستان دارد.

 • هزینه ثبت نام در هشتمین المپیاد هیپو چقدر می باشد؟

  هزینه ثبت نام در المپیاد بین المللی هیپو بصورت سالانه و در هنگام قطعی شدن ثبت نام ها به نرخ روز »یورو« محاسبه و از کانالهای رسمی اطلاع رسانی هیپو در ایران اعلام می شود.

 • چه کسانی می توانند شرکت کنند؟

  دانش آموزان ۶ سال تا ۱۹ سال می توانند در این المپیاد شرکت کنند.

 • برای آمادگی بایستی چه منابعی را مطالعه کنیم؟

  دفتر مرکزی برای ارتقای سطح آمادگی متقاضیان، دوره های آمادگی و آزمون های ماک را پیشنهاد میکند.

 • راه دسترسی به آزمون های ماک و دوره های آمادگی هیپو چیست؟

  دوره های آمادگی و آزمون های ماک با اطلاع رسانی در سایت موسسه خلاقیت جوانان پارسه بصورت آنلاین و حضوری در مراکزی که شرایط برگزاری دوره ها و آزمون ها را دارند برگزار می شود. بدیهی است دفتر مرکزی ایران هیچگونه مسئولیتی در قبال دوره های غیر رسمی که ممکن است توسط مراکز و افراد اطلاع رسانی یا برگزار شود بر عهده نخواهد داشت.

 • نماینده المپیاد هیپو درایران کجاست؟

  نمایندگی انحصاری این المپیاد موسسه خلاقیت جوانان پارسه آموزشگاه زبان انگلیسی حافظ و زبانسرای قائدی با دو شعبه در برازجان واقع در استان بوشهر می باشد. دفتر مدیریت این موسسه در تهران- خیابان شیخ بهایی قرار دارد.

 • مهلت ثبت نام تا کی است؟

  زمان ثبت نام حدودا نیمسال دوم سال آغازمیشود و بصورت سالانه به روز رسانی میشود. مهلت اعلام شده قطعی است و پس از پایان تاریخ اعلام شده هیچگونه ثبت نامی انجام نخواهد شد.

 • محل برگزاری آزمون ها کجا خواهد بود؟

  به دلیل وسعت جغرافیایی ایران سعی بر این است که در مراکز استان ها آزمون ها برگزار شود. البته شهرهایی که دفتر نمایندگی ایران هستند در صورت برخورداری از شرایط برگزاری آزمون و با صلاحدید دفتر مرکزی نسبت به برگزاری آزمون اقدام خواهند نمود. برگزاری آزمون بصورت متمرکز یا غیر متمرکز بنا به تصمیم و صلاحدید دفتر مرکزی خواهد بود

 • آزمون ها چه تاریخی هستند؟

  تاریخ برگزاری آزمون ها در زمان ثبت نام از طریق سایت هیپو ایران، سایت موسسه خلاقیت جوانان پارسه و صفحه اینستاگرام هیپو ایران )ir.hippoiran )اطلاع رسانی خواهد شد.

 • در هر آزمون چه مهارت هایی سنجیده خواهد شد؟

  در آزمون اول2023reading+hippo test of english سنجیده می شود. آزمون دوم شامل مهارت خوانداری و نوشتاری می باشد و در فینال از هر چهار مهارت خوانداری، نوشتاری، شنیداری و گفتاری مورد سنجش قرار میگیرد.

 • محل برگزاری فینال کجاست؟

  شهر محل برگزاری فینال بصورت سالانه اعلام میشود. این ازمون در سال 2022 در شهر رم ایتالیا و با حضور نماینده دفتر ایران برگزار شد.

 • چگونه شرکت کنندگان به دور دوم و‌فینال راه خواهند یافت؟

  درصدی از تمامی شرکت کنندگان دور اول در ایران که بالاترین رتبه را کسب کرده اند به دور دوم راه خواهند یافت. با توجه به تعداد کل شرکت کنندگان در ایران حائزین بالاترین رتبه ها به فینال اعزام خواهند شد

 • جوایز این المپیاد چیست؟

  همه شرکت کنندگان گواهی معتبر بین المللی شرکت در آزمون دریافت خواهند کرد. سه روز اقامت رایگان در ایتالیا نیز از جوایز این المپیاد است. مدال آوران در فینال به اردوی آموزشی دانشگاه میسوری امریکا اعزام خواهند شد. هرگونه تغییر در جوایز المپیاد، در روزهای منتهی به فینال اعلام می شود.

 • مسئولیت اخذ مجوزهای اعزام به ایتالیا و امریکا با چه کسی است؟

  اخذ روادید ویزا و مسایل مربوط به آن تماما بر عهده متقاضی است. مجموعه هیپو نهاد مرکزی و نمایندگی ایران خود را مسئول همکاری کامل در زمینه تسهیل سفر برگزیدگان میداند اما در قبال رخدادهای غیرمنتظره همچون شرایط تحریم، شیوع بیماری، مشکلات دیپلماتیک مابین دولت ها، ترافیک سفارت، شرایط خاص اجتماعی و مواردی از این قبیل مسئولیتی متوجه مجموعه هیپو نیست. هزینه های ایاب و ذهاب نمایندگی و شرکت کنندگان برعهده خود شخص میباشد.

 • چگونه ثبت نام کنیم؟

  شما می توانید با ثبت درخواست و بارگذاری اطلاعات خود در محل مشخص شده در سایت هیپو ایران و یا سایت موسسه خلاقیت جوانان پارسه جهت حضور در المپیاد ثبت نام کنید. کارشناسان موسسه خلاقیت جوانان پارسه آماده پاسخگویی به ابهامات و سوالات شما هستند. مسیرهای ارتباطی با کارشناسان موسسه را می توانید در بخش ارتباط باما مشاهده کنید

 • این المپیاد چقدر اعتبار دارد؟

  این المپیاد از سال 2012 بصورت سالانه برگزار می شود و در آن بیش از پنجاه کشور با یکدیگر رقابت می کنند. اسپانسرهای المپیاد مراکز دانشگاهی و آموزشی معتبر جهانی می باشند. حدود هفتاد هزار دانش آموز در این المپیاد شرکت می کنند و این خود گواه اعتبار بین المللی المپیاد است

 • آزمون ها کجا تصحیح می شود؟

  آزمون ها توسط دفتر اصلی ایتالیا تصحیح خواهد شد.

 • آیا امکان تقلب وجود دارد؟

  همه راه یافتگان به ایتالیا توسط دفتر مرکزی ایران مورد بررسی دقیق قرار خواهند گرفت و چنانچه شرکت کننده ای به هر دلیل شایستگی علمی حضور در فینال را نداشته باشد حذف و نفر بعد او در رتبه بندی انتخاب خواهدشد.

 • آیا مواد امتحانی برای همه شرکت کنندگان یکسان است؟

  خیر. شرکت کنندگان با توجه به سطح هیپو خود با هم سن و سالان خودشان رقابت می کنند اما متقاضیان هر سطح با آزمون یکسان سنجیده میشوند

 • نمایندگی ایران چه مجوزی دارد؟

  در ابتدا موسسه خالقیت جوانان پارسه و زبانسرای قائدی تحت نظر آموزش و پرورش ایران مجوز دارد و این موسسه طرف قراداد انجمن جهانی هیپو است که نمایندگی انحصاری ایران می باشد و نمایندگی ها در شهرهای ایران زیر نظر نمایندگی ایران فعالیت می کنند.

 • نماینده ایران چه کسانی هستند؟

  بهادر قایدی برازجانی و ارسطو قایدی برازجانی نمایندگان المپیاد در ایران هستندو شماره تماس ایشان به ترتیب ۰۹۱۷۳۷۸۵۲۰۲ و ۰۹۱۷۱۷۳۶۳۳۲ می باشد

TOP