معرفی المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو

المپیاد زبان انگلیسی هیپو از سال ۲۰۱۲ تا کنون توسط انجمن جهانی هیپو

(Global Hippo Association)

بصورت بین المللی برگزار می گردد. سالانه داوطلبین از پنجاه و چهار کشور غیر انگلیسی زبان به رقابت با هم می پردازند. این المپیاد سالانه مهارتهای زبان انگلیسی را در بیش از شصت هزار داوطلب به رقابت می گزارد. دفتر مرکزی این المپیاد در کشور ایتالیا می باشد و ایران در سال 2020برای اولین ‌بار در این المپیاد شرکت نمود.

اطلاعات و شرایط شرکت در این مسابقه را در سایت www.hippo-competition.org قابل جستجو می باشد. در این المپیاد دانش آموزان 5 تا ۱۹ سال در شش سطح به رقابت با یکدیگر می پردازند.

بیشتر بدانید

درحال حاضر امکان ثبت نام وجود ندارد.

جهت مشاهده نتایج مرحله اول آزمون هیپو روی لینک زیر کلیک کنید

اهداف المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو

این المپیاد رویدادی بین المللی است در جهت ارتقا سطح زبان انگلیسی داوطلبان، و به چالش کشیدن آنها می باشد. در حقیقت ، المپیاد هیپو داوطلبان را تشویق می کند تا حس مشترک هویت و یکپارچگی را توسعه و گسترش دهد و جوانان و نوجوانان را به عنوان یک جامعه از سراسر جهان به یکدیگر نزدیک کند.

در واقع هدف اصلی این المپیاد ایجاد بستری برای روابط دوستانه میان جوانان سراسر جهان و همچنین درک و تجربه رقابت بین المللی برای آنهایست که به زبان انگلیسی علاقمند می باشند.

اطلاعات بیشتر

نمایندگی انحصاری المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو را در ایران

موسسه زبان انگلیسی حافظ (زبانسرای قایدی) واقع در استان بوشهر با سی سال سابقه در آموزش زبان انگلیسی، نمایندگی انحصاری المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو را در ایران اخذ نموده است.

آزمون های المپیاد در سه مرحله برگزار می گردد ؛ مرحله اول و دوم در ایران و مرحله سوم در ایتالیا برگزار می گردد.

اطلاعات بیشتر

به روزترین امکانات آموزشی

آموزشگاه زبان انگلیسی حافظ ارایه دهنده دوره های آموزش آنلاین تمامی زبان های خارجی به تمامی علاقه مندان میباشد و با این امر امکان آموزش زبان های خارجی را برای تمامی عزیزان فراهم میسازد.
اطلاعات بیشتر

سطح بندی شرکت کنندگان بر اساس سن جهت شرکت در المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو 2022

سطح little hippo

متولدین ۱۱دی ۱۳۹۰ به بعد

سطح hippo 1

متولدین ۱۱دی ۱۳۸۸ تا ۱۰دی ۱۳۹۰

سطح hippo2

متولدین ۱۲ دی ۱۳۸۷تا ۱۰ دی ۱۳۸۸

سطح hippo3

متولدین از ۱۱دی ۱۳۸۵ تا ۱۱دی ۱۳۸۷

سطح hippo4

متولدین ۱۲ دی ۱۳۸۳ تا ۱۰دی ۱۳۸۵

سطح hippo5

متولدین ۱۱دی ۱۳۸۱تا ۱۱دی ۱۳۸۳

گالری تصاویر

آلبوم فیلم و عکس های موسسه

سوالات متداول

سوالات متداول زبان آموزان

 • المپیاد بین المللی زبان انگلیسی هیپو چیست؟

  این المپیاد رویدادی بین المللی است که در آن چهل کشور از سراسر دنیا با حضور حدود چهل هزار دانش آموز دانش زبان انگلیسی خود را محک می زنند و‌به رقابت می پردازند.

 • دفتر مرکزی این المپیاد کجاست؟

  دفتر مرکزی المپیاد در کشور ایتالیا است و در واقع سه شعبه اصلی دارد یکی در کشور ایتالیا دیگری در کرواسی و همچنین در صربستان.

 • هزینه ثبت نام در هشتمین المپیاد هیپو چقدر می باشد؟

  هزینه ثبت نام در المپیاد بین المللی هیپو 450000 تومان است که در هنگام ثبت نام قطعی به نرخ روز محاسبه می شود

 • چه کسانی می توانند شرکت کنند؟

  دانش آموزان ۶ سال تا ۱۹ سال می توانند در این المپیاد شرکت کنند.

 • برای آمادگی بایستی چه منابعی را مطالعه کنیم؟

  دفتر مرکزی المپیاد در ایتالیا منبع خاصی را صرفا برای آمادگی معرفی نمی کند.در حقیقت توانایی شرکت کنندگان متناسب با سن ایشان در زبان انگلیسی سنجیده می شود.ولی می توان با توجه به سوالات سال قبل برای هر سطح متوجه انتظارات از آن سطح شد و دفتر نمایندگی مرکزی ایران منابعی را در آینده نزدیک معرفی خواهد کرد.

 • نماینده المپیاد هیپو درایران کجاست؟

  نمایندگی انحصاری این المپیاد موسسه زبان انگلیسی حافظ(زبانسرای قایدی) با دو شعبه در برازجان واقع در استان بوشهر می باشد.

 • مهلت ثبت نام تا کی است؟

  مهلت ثبت نام تا اواخر بهمن ماه 1400 است و‌پس از این تاریخ امکان ثبت نام وجود ندارد.

 • محل برگزاری آزمون ها کجا خواهد بود؟

  به دلیل وسعت جغرافیایی ایران سعی بر این است که در مراکز استان ها آزمون ها را برگزار کنیم‌البته شهرهایی که نماینده دفتر نمایندگی ایران هستند در شهر خود آزمون را برگزار خواهند کرد.

 • آزمون ها چه تاریخی هستند؟

  آزمون اول در تاریخ ۱۸ و ۱۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ است. آزمون دوم در تاریخ ۲۳ و‌۲۴ اسفندماه خواهد بود. و فینال در تاریخ ۲۶ ، ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ می باشد.

 • در هر آزمون چه مهارت هایی سنجیده خواهد شد؟

  آزمون اول مهارت خوانداری وشنیداری سنجیده می شود. آزمون دوم مهارت خوانداری و نوشتاری می باشد و در فینال از هر چهار مهارت زبان آزمون گرفته می شود.

 • محل برگزاری فینال کجاست؟

  فینال در ونیز ایتالیا خواهد بود.

 • چگونه شرکت کنندگان به دور دوم و‌فینال راه خواهند یافت؟

  ده درصد از تمامی شرکت کنندگان دور اول در ایران که بالاترین رتبه را کسب کرده اند به دور دوم راه خواهند یافت. با توجه به تعداد کل شرکت کنندگان در ایران حدود نیم تا یک درصد با بالاترین رتبه به فینال اعزام خواهند شد.

 • جوایز این المپیاد چیست؟

  همه شرکت کنندگان گواهی معتبر بین المللی شرکت در آزمون دریافت خواهند کرد. سه روز اقامت رایگان در ونیز نیز از جوایز این المپیاد است.مدال آوران در فینال به اردوی آموزشی دانشگاه میسوری امریکا اعزام خواهند شد.جوایز دیگر حوالی فینال اعلام خواهد شد.

 • چگونه ثبت نام کنیم؟

  فاز اول ثبت نام به صورت پیش ثبت نام است و شرکت کنندگان فقط لازم است مشخصات مندرج در کانال را به آیدی مشخص شده ارسال کنند و متعاقبا با ایشان تماس گرفته خواهد شد.در هنگام پیش ثبت نام نیازی به پرداخت نیست.

 • این المپیاد چقدر اعتبار دارد؟

  این المپیاد امسال هشتمین دور خود را برگزار می کند و بیش از چهل کشور با یکدیگر رقابت می کنند اسپانسرهای المپیاد مراکز دانشگاهی و آموزشی معتبر جهانی می باشد. چهل هزار دانش آموز شرکت می کنند و این خود گواه اعتبار المپیاد است.

 • آزمون ها کجا تصحیح می شود؟

  آزمون ها توسط دفتر اصلی ایتالیا تصحیح خواهد شد.

 • آیا امکان تقلب وجود دارد؟

  همه راه یافتگان به ایتالیا توسط دفتر مرکزی ایران مورد بررسی دقیق قرار خواهند گرفت و‌چنانچه شرکت کننده ای به هر دلیل شایستگی علمی حضور را در فینال را نداشته باشد حذف و نفربعد او در رتبه انتخاب خواهدشد.

 • آیا مواد امتحانی برای همه شرکت کنندگان یکسان است؟

  خیر. شرکت کنندگان با توجه به سطح هیپو خود با هم سن و سالان خود رقابت می کنند

 • نمایندگی ایران چه مجوزی دارد؟

  در ابتدا زبانسرای قایدی تحت نظر آموزش و پرورش ایران مجوز دارد و این موسسه قراداد با انجمن جهانی هیپو بسته است که نمایندگی انحصاری ایران باشد.و نمایندگی ها در شهر های ایران زیر نظر نمایندگی ایران هستند.

 • نماینده ایران چه کسانی هستند؟

  بهادر قایدی برازجانی و ارسطو قایدی برازجانی نمایندگان المپیاد در ایران هستندو شماره تماس ایشان به ترتیب ۰۹۱۷۳۷۸۵۲۰۲ و ۰۹۱۷۱۷۳۶۳۳۲ می باشد

TOP